Yağ Ayırıcılar

Mutfak yağları ve mineral (motor) yağlarını ayırabilen yağ ayırıcı ve tutucu çeşitlerini METUSAN kalitesiyle sizlere sunmaktayız. Yağ ayırıcılarımız, restorant, büfe ve kafelerde tezgah altı ve zemin üstü kullanım için uygundur. Doğru model tercihi günlük atık miktarına bağlı olarak kapasiteye göre değişmektedir. Montaj ve diğer teknik çözümleri sağlamak için yerinde ölçüm ve keşif yapılır. Yağ ayırıcılarımız PASLANMAZ ÇELİK olup, TS-EN 1825-1 sertifikalıdır.

tayt1tayt2tezgah

Neden Yağ Ayırıcı Kullanmalıyız?

Her türlü atık yağ tașıyan kirli sular çevremiz için çok büyük bir tehlike olușturmaktadır. Hayvansal ve bitkisel mutfak yağları pis su borularının içerisine bulașarak boruların tıkanmasına neden olmaktadır. Bu tür atık yağlar, kanalizasyon sistemini kullanılmaz hale getirip arıtma tesisine zarar vermektedir. Ayrıca septik tank ve emici kuyuların tıkanmasına, yeraltı sularının ve denizlerimizin kirlenmesine neden olmaktadır. Her ne kaynaklı olursa olsun atık yağ tașıyan tüm atık sular șehir șebekesine veya doğaya iletilmeden önce mutlaka uygun bir yağ ayırıcıdan geçirilerek atık yağlarından arındırılmalıdır. Bu uygulama, doğal çevremize olan sorumluluğumuz ve bir yurttașlık görevidir.

Biliyor muydunuz? 1 litre yağ, 1 milyon litre suyu kullanılmaz hale getiriyor!

deniz_kirliligi

Yağ ayırıcı çeşitlerimizi görmek için buraya tıklayabilir, daha yüksek kapasiteler ve farklı talepleriniz ile ilgili 0392 227 4343 numaralı telefondan bize ulaşabilirsiniz.

×