cy.energy Dış Cephe Mantolama Sistemi

14/01/2017 Kapalı ile can sayi
cy.energy mantolama sistemi
cy.energy dış cephe mantolama sistemi, şekilde görünen katmanların birleştirilmesiyle oluşur:

mantolama katmanları

 

Isı yalıtım levhaları powerfix 2 köpük tutkalı ile duvar yüzeyine yapıştırılır. Yapısı gereği yüksek esneklik ve yüksek yapışma mukavemetine sahiptir. Sıvasız yüzeylere noktasal, sıvalı yüzeylere taraklı mala ile uygulanır. OSB gibi, çimento bazlı tutkalların esnekliğine uyumlu olmayan yüzeylere levhaları yapıştırmak için blue-fix hazır tutkal kullanılır.

Yüzeye ve yalıtım levhalarının kalınlığına uygun olarak plastik dübel için gereken delikler delinir ve dübeller yerleştirilir.

Isı yalıtım levhalarının üzerine armorCOAT file yapıştırıcı uygulanır. Yüksek yapışma kuvveti, esnekliği ve mukavemeti sayesinde mantolama filesi ile ısı yalıtım levhaları arasında sağlam bir köprü oluşturur.

Yüzeydeki ısısal hareketlerini dağıtmak için, cy.energy mantolama filesi serilir.

Son kat için filenin üzerine armorCOAT mantolama sıvası uygulanır. armorCOAT, yapısı gereği yüksek darbe direnci, yüksek esneklik ve su geçirimsizliğe sahiptir. Bu sayede mantolama sisteminin dış etkenlere dayanıklı ve uzun ömürlü olmasını sağlar.

Gerekli yüzey hazırlıkları ve astar uygulanmasından sonra, dokulu ve elastik ve silikonlu bir dış cephe kaplaması olan Siltex uygulanır. Esnekliği ve UV dayanımı sayesinde mantolama sisteminin dış etkenlere dayanımına katkıda bulunur. Siltex, istenilen renkte sunulabilir. Yapı fiziği açısından, açık renkler tavsiye edilir.

 

cy.energy mantolama malzemeleri